Najwspanialsze muzyczne widowisko Europy po raz drugi w Polsce!

Katie Melua

Katie Melua

Ketevan “Katie” Melua, brytyjska piosenkarka urodzona w Gruzji.

Swoje piosenki zaczęła pisać w 2001 w czasie nauki w szkole artystycznej. Jej pierwszy album Call Off the Search ukazał się w 2003 i wszedł na pierwsze miejsca brytyjskich list przebojów. W 2006 roku wystąpiła w operze leśnej w Sopocie jako support przed Eltonem Johnem.

Najbardziej znane piosenki to: “Nine Million Bicycles”, “The Closest Thing to Crazy” oraz “Spiders Web”.

Classic Meets Pop 2015: 21/03/2015 w Atlas Arenie (Lodz)

Podczas Classic Meets Pop 2015 w Łodzi pojawią się Katie Melua, Kim Wilde, Mark King, John Miles, Tony Henry, a także Kombii i Rafał Brzozowski. O klasyczną stronę imprezy zadbają Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej i orkiestra symfoniczna Il Novecento.

Organizatorem wydarzenia jest firma Music Events Poland. To już druga duża impreza, z którą zagoszczą w Atlas Arenie. W marcu 2014 w ramach Night of The Proms w Łodzi wystąpili m.in. Amy Macdonald, Coolio, Natalia Kukulska i OMD.

Koncerty w ramach cyklu Classic Meets Pop są organizowane od lat 80. w ośmiu krajach (m.in. Belgia, Niemcy, Stany Zjednoczone). Ponad 800 widowisk zobaczyło już ponad 8 mln widzów.

Mark King (Level 42)

Mark King

Brytyjski gitarzysta basowy. Od wielu lat związany ze swoim macierzystym zespołem Level 42 jako wokalista oraz basista . Stworzył charakterystyczny dla siebie jak i zespołu, styl muzyczny, w szczególności poprzez swoją grę kciukiem na gitarze basowej, dzięki użyciu techniki zwanej “slappingiem” albo “klangiem” i umiejętnemu łączeniu jej wraz ze stylistyką muzyki pop.

Kim Wilde

Kim Wilde

brytyjska piosenkarka. Zadebiutowała w 1981  z piosenką “Kids in America”, który trafił na 2 miejsce brytyjskiej listy przebojów.