Ronan Keating

Ronan Keating na scenie jest obecny już od prawie 20 lat. Swoją karierę rozpoczął w wieku 16 lat, kiedy to po raz pierwszy wystąpił z nieistniejącym już zespołem – Boyzone. Do tej pory wydał 11 solowych albumów, sprzedając łącznie 10 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, oraz cztery wraz z Boyzone, które sprzedały się w nakładzie 13 milionów sztuk.

ronan

Jego pierwszy album, zatytułowany Ronan, ukazał się w sierpniu 2000 roku. Pochodzące z tej płyty single When You Say Nothing at All oraz Life Is a Rollercoaster okazały się wielkim sukcesem i przez długi czas zajmowały czołowe miejsca list przebojów. Od tamtej pory Keating wypuścił jeszcze 10 płyt długogrających, przy których współpracował m.in. z duetem kompozytorskim Gregg Alexander – Rick Knowles, Brianem Rawlingiem, Stevem Lipsonem czy Paddym Daltonem.

Na początku bieżącego roku Keating powrócił z nowym albumem, pt. Time of my Life, Płyta dotarła do 4. miejsca brytyjskiej listy przebojów Official Album Chart. Promowały ją takie single jak Let Me Love You, Breathe, As Long as We’re in Love oraz In Your Arms.

Wraz z wydaniem nowej płyty Ronan Keating rozpoczął działalność koncertową. Artysta wystąpił już w tegorocznej niemieckiej edycji Night of the Proms. Już pod koniec marca polscy fani będą mieli okazję usłyszeć Irlandczyka na koncertach w Warszawie oraz Łodzi.